Drama skončilo. Policisté našli pohřešovanou dívku z Vlčnova u nedaleké benzinky

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 10. 4. 2013 17:41) - Aktuality autor: Jakub Konečný

Policisté našli dnes odpoledne devítiletou Elišku Švandovou z Vlčnova na Uherskohradišťsku. Byla u benzinky v nedalekých Drslavicích, řekl mluvčí uherskohradišťských policistů Aleš Mergental. Od noci na dnešek ji hledaly desítky policistů, hasičů i dobrovolníků. Dívka se v úterý nevrátila ze školy domů. 

Eliška Švandová

Eliška Švandová,zdroj: Policie ČR

Dívku po 15:00 zahlédl v poli na kraji lesa muž, ve stejné chvíli ji zpozoroval také vrtulník, který ji celý den hledal. "Dívka je v pořádku, jen podchlazená, s drobnými oděrkami na nohách, které si způsobila při přenocování v lese," řekl Mergental. 

K motivu dívky mluvčí bližší informace neměl. "Nyní je na ošetření v nemocnici," řekl mluvčí. 

Rodiče po dívce nejprve pátrali až do půl desáté večer sami. Poté pohřešování oznámili policii. Do Vlčnova se ihned sjeli policejní hlídky z Uherskohradišťska, psovodi se psy a pohotovostně eskortní oddíl ze Zlína. Do pátrání se zapojili také hasiči. V noci ji hledalo asi 50 lidí, po několikahodinové přestávce ráno opět vyrazila do terénu asi sedmdesátičlenná skupina. Pomohly také desítky místních obyvatel. Po poledni dorazilo i 50 policistů z Brna. 

Policisté školačku hledali už loni v lednu, tehdy ji našli po několika hodinách v lese s poraněnou nohou. Domů se bála jít kvůli poznámce ve škole.

Tagy: policie pohřešování

Zdroje: ČTK