Drama na letišti v New Orleans. Útočník s mačetou a výbušninami je po smrti

- Aktuality autor: pal

Cestující na letišti v New Orleans si v pátek museli připadat jako v hollywoodském akčním filmu. Na pracovníky ochranky zde sprejem proti hmyzu a mačetou zaútočil patrně duševně nemocný muž. Po krátké přestřelce byl odvezen do nemocnice, kde v sobotu svým zraněním podlehl. V jeho batohu policie našla šest podomácku vyrobených výbušnin.   

Richard White

Richard White,zdroj: Nola.com

Třiašedesátiletý Richard White přišel na letiště a chtěl projít přes místo, kde se kontrolují palubní vstupenky. Tady se jej pokusil zastavit jeden z pracovníků bezpečnostní služby. Muž v tu chvíli na něj zaútočil sprejem proti hmyzu, pak vytáhl mačetu schovanou za opaskem a pořezal jednu z pracovnic kontroly. Potom se i se zbraní pokusil proběhnout rámem na detektor kovu a zaútočil na dalšího člena ostrahy, který úder mačetou zablokoval pomocí kufru. Když prošel rámem, začal pronásledovat členku ochranky, která po něm několikrát vystřelila. Střely útočníka zasáhly do obličeje, hrudníku a stehen. Jedna ze střel ale lehce poranila dalšího člena ochranky.

Policie na sobotní tiskové konferenci oznámila, že v mužově batohu nalezla šest zápalných lahví připravených k použití. V jeho autě našla nádrž s acetylenem a několik dýmových pum. Policie má podezření, že muž byl duševně nemocný. Otázkou ale zůstává, jak se muž, který bydlí v městečku Kerner asi tři kilometry od letiště, vůbec do odletové haly dostal. Je také záhadou, kam chtěl cestovat. Úřad starosty uvedl, že situace na letišti je pod kontrolou a terminál je bezpečný.  

Tagy: USA letiště terorismus a násilí

Zdroje: ČTK