Dosud neznámý útočník zastřelil policistu v areálu univerzity u Bostonu

VIDEO - Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Dosud neznámý muž zastřelil policistu v areálu Massachusettského technického institutu (MIT) ve městě Cambridge nedaleko Bostonu. S odvoláním na místní úřady to dnes uvedla stanice BBC. Jenom několik kilometrů odtud na severozápad, ve Watertownu, policie zatkla jednoho muže. Jak hlásí stanice CNN, zatím není jasné, zda tyto incidenty, které se odehrály velmi blízko Bostonu, nějak souvisí s pondělními pumovými útoky spáchanými v cíli bostonského maratonu.

Střelba, ilustrační foto

Střelba, ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Ve čtvrtek ve 22:48 místního času (dnes ve 4:48 SELČ) šel v MIT policista z ochranky prověřit zprávu, že v areálu někdo narušuje pořádek. Útočník ho několikrát zasáhl a policista po převozu do nemocnice svým střelným poraněním podlehl, upřesnila policie. Střelce dosud nedopadla. 

MIT na své webové stránce pro mimořádné informace předtím uvedl, že v areálu zazněla ve čtvrtek večer (dnes ráno SELČ) střelba u budovy 32, která je obklíčená bezpečnostními silami. Vedení této soukromé výzkumné univerzity označilo situaci za velmi nebezpečnou a vyzvala studenty, aby nevycházeli. 

Stanice CNN v reportáži z Watertownu zdůrazňuje, že na místě je zarážející množství personálu FBI, což je nezvyklé při běžné lokální kriminalitě. Byl tam zatčen jeden muž, ale byla slyšet střelba a také výbuchy. Na televizních záběrech bylo vidět muže ležícího na zemi na břiše u chodníku. Policisté na něj mířili, ale nepřibližovali se k němu, nad místem prolétával vrtulník. 

Dle agentur policie okolí Bostonu masivně prohledává a pátrá po dvou podezřelých ze spáchání bostonských útoků. Byli identifikováni z videozáběrů. Atentáty nepřežili tři lidé a téměř 180 osob bylo zraněno.

Tagy: střelba Boston

Zdroje: ČTK