Dostal Putin mrtvici? Média spekulují, proč se už týden neobjevil na veřejnosti

- Aktuality autor: roj

Ruský prezident Vladimir Putin se od minulého čtvrtka neobjevil na veřejnosti, bez vysvětlení Kreml zrušil i několik jeho pracovních schůzek. U politika, jehož tiskový odbor informuje o téměř každém jeho kroku, je to nezvyklé. Ruská média proto začala spekulovat o jeho zdravotním stavu, údajně mohl dostat mrtvici.

Ruský prezident Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin,zdroj: Michael Klimentyev/RIA Novosti

Kreml sice plní státní média fotkami Putinových schůzek, ty se však podle agentury RBK odehrály již minulý týden.

Bez vysvětlení byla zrušena Putinova cesta do Kazachstánu, kde se měl setkat s prezidentem Nursultanem Nazarbajevem a jeho běloruským kolegou Alexandrem Lukašenkem.

V kazašských médiích se pak objevila informace o tom, že ruskému prezidentovi není dobře. Podle jedné ze spekulací, které se šíří internetem, postihla ruského prezidenta mozková mrtvice.

Podle Putinova mluvčího Dmitrije Peskova se ale jen státníci rozhodli schůzku o několik dní odložit.

Navíc nebyla ve středu formálně podepsaná dohoda mezi Ruskem a Jižní Osetií, jihoosetská delegace se přitom o odkladu podpisu dozvěděla až ve chvíli, kdy už přicestovala do Moskvy.

I zde Peskov zdravotní důvody odkladu popírá, 62letý Putin podle něj absolvuje nadále různá setkání, ta však nejsou veřejná a veřejnost tak o nich není informovaná. 

Tagy: Rusko zajímavosti a kuriozity média v Rusku zdraví a životní styl

Zdroje: ČTK