Dopravní podnik zavře zítra stanici Muzeum na lince A

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 3. 6. 2013 21:23) - Aktuality autor: Jakub Konečný

Pražský dopravní podnik od úterního rána uzavře na trase metra A také stanici Muzeum. Metro na této trase pojede mezi Depem Hostivař a Náměstím Míru. Pro trasu C bude stanice Muzeum nadále otevřená. Vyplývá to z informací Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP). Podnik kvůli povodňové situaci částečně uzavřel metro už v neděli a dnes od 20:00 výluku rozšířil o čtyři stanice linky B, a to Smíchovské nádraží, Českomoravskou, Vysočanskou a Kolbenovu. Uzavírky v metru mohou trvat až několik dnů. 

Metro B (ilustrační foto)

Metro B (ilustrační foto),zdroj: DPP

"Je to přesně v souladu s povodňovým plánem. Já jsem avizoval, že jakmile se zvedne průtok Vltavy a přiblíží se k hranici 3000 kubických metrů za sekundu, budeme muset přistoupit realizaci dalších nápravných opatření," uvedl generální ředitel pražského dopravního podniku Milan Křístek. 

Stanice Muzeum na trase A se po obvyklém nočním přerušení provozu neotevře v úterý v 05:00. Na lince B se adekvátně se zkrácením prodlouží trasa náhradních tramvají XB, které budou od úterního rána jezdit mezi Radlickou a Lehovcem přes Anděl, Karlovo Náměstí, Masarykovo nádraží, Florenc, Palmovku a Vysočany. Do stanice Lehovec náhradní doprava z Českomoravské začala zajíždět už od dnešních 20:00. 

Od úterního rána se rovněž změní trasa tramvajové linky 7. Ta nahradí linku XB v úseku mezi Andělem a Sídlištěm Barrandov. 

Dopravní podnik vyslal do stanic Radlická a Hloubětín informátory, kteří mají informovat veřejnost o změnách v provozu. Kdy se provoz pražského metra opět vrátí k normálu, zatím není možné odhadnout. Dopravní podnik musí postupovat podle povodňového plánu. Když průtok v řece klesne pod 2500 kubických metrů, bude opět možno uzavřenými stanicemi projíždět, při průtoku pod 2000 metrů by mohly být opět zprovozněny, dodal šéf dopravního podniku. 

Uzavírka metra dnes působila velké potíže v dopravě. Metro na trase A od úterního rána nepojede v úseku Dejvická - Náměstí Míru, na trase B mezi stanicemi Českomoravská - Smíchovské nádraží a na trase C v úseku Kobylisy - Muzeum. Omezen je i provoz tramvajových linek. Neprůjezdná je trať v Braníku. 

Tagy: metro povodně 2013 stoletá voda

Zdroje: ČTK