Dolar po údajích o maloobchodních tržbách roste

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Dolar dnes na devizových trzích posiluje. Americkou měnu podpořily údaje o vývoji maloobchodních tržeb v USA, které naznačily, že americká ekonomika stabilně oživuje.

Americké dolary (ilustrační fotografie)

Americké dolary (ilustrační fotografie),zdroj: ThinkStock

Kolem 17:30 SEČ euro vůči dolaru oslabilo o 0,2 procenta na 1,3754 USD. Euro tak dnes ukončilo sérii růstu k americké měně, která trvala sedm seancí za sebou. Vůči jenu euro posílilo o 0,4 procenta na 141,82 JPY a je blízko pětiletého maxima 142,17 JPY. Dolar k jenu zpevnil o 0,6 procenta na 103,12 JPY. Vůči koši šesti hlavních měn dolar stoupl o 0,2 procenta na 80,071 bodu.

Tržby amerických maloobchodů se v listopadu zvýšily o 0,7 procenta po růstu o 0,6 procenta v říjnu. Růst byl nejvyšší za pět měsíců a překonal očekávání analytiků. Zpráva by podle investorů mohla způsobit revizi výhledu ekonomického růstu USA na čtvrté čtvrtletí směrem vzhůru. Zatím však nezměnila očekávání toho, kdy by centrální banka USA (Fed) měla začít omezovat svůj stimulační program. Podle posledních odhadů by Fed měl začít snižovat nákup dluhopisů v prvním čtvrtletí příštího roku, napsala agentura Reuters.

Tagy: americký dolar

Zdroje: ČTK