Dohody z Minsku jsou podle radikálů jen bezcenným kusem papíru

- Aktuality autor: roj

Dohody, které vzešly ze čtvrtečního jednání "normandské čtyřky" v Minsku, nemají podle radikálů šanci na úspěch. Výsledkem podle nich bude jen krach dalšího příměří.

Státnici si sice po jednání podali ruce, podle radikálů jsou však sjednané dohody jen bezcenným cárem papíru

Státnici si sice po jednání podali ruce, podle radikálů jsou však sjednané dohody jen bezcenným cárem papíru,zdroj: Profimedia.cz

"Nebude-li zničena kyjevská (vládní) junta, žádné mírové urovnání nebude. Válka půjde svou přirozenou cestou stejně, jako po prvním minském příměří," tvrdí ruský monarchista Igor Strelkov, podle kterého se na Ukrajině připravuje velká válka s Ruskem.

Podle moskevského konzervativního politologa Valerije Korovina je důkazem zbytečnosti minského summitu také to, že americký prezident Barack Obama nepovažoval za důležité na něj dorazit.

Vůdce doněckých separatistů Andrej Purgin tvrdí, že u výsledků minského jednání se bude muset postupovat bod po bodu. "Až dojdeme k bodům, které se nám nelíbí, zahájíme nová jednání. Minské memorandum neexistuje, je to list papíru," prohlásil.

Ochotu k ukončení bojů nelze očekávat ani z ukrajinské strany. Vůdce ukrajinských ultranacionalistů Dmytro Jaroš, jehož Dobrovolnický ukrajinský sbor proti separatistům také bojuje, se nechal slyšet, že bude pokračovat až do "úplného osvobození ukrajinských regionů od ruské okupace". 

Tagy: Rusko Ukrajina východní Ukrajina summit v Minsku

Zdroje: ČTK