Do účetnictví Lesů hlavního města Prahy se vloudily chyby za miliony korun

- Aktuality autor: Petr Kubec

Chyby v řádech milionů korun objevil audit Lesů hlavního města Prahy. Vedle výrazných nepřesností v oblasti účetnictví chyběl i majetek. Zda jde o chyby či úmysl není zatím jasné. Na základě výsledků auditu, který zadal ředitel lesů Vladimír Krchov, rozhodl Magistrát o provedení magistrátní kontroly.

Ilustrační foto

Ilustrační foto,zdroj: Profimedia.cz

"Důvody se mohu jen domnívat. Některé rostliny nebyly nalezeny a došlo k účetním nesrovnalostem," řekl Krchov. Zjištění zatím není ještě definitivní, jedná se o závěry předběžné kontroly. Město nyní ustaví kontrolní skupinu, která zjistí, zda se jedná o chybu a špatně vedené účetnictví, čí zda se jedná o záměr.

Podle informací by se mělo jednat o problém v účetnictví ve vztahu k provozu okrasných školek v Kbelích a Ďáblicích v hodnotě 1,6 a 3,9 milionu korun.

Lesy hlavního města jsou městskou společností, jejímž vlastníkem je Praha. Založena byla v roce 1992. Již v květnu letošního roku se objevily informace, že mimořádná interní kontrola v roce 2013 prokázala, že organizace opakovaně porušila zákon o zadávání veřejných zakázek a interní směrnici týkající se výběrových řízení. Nikdo za to nebyl potrestán.

Tagy: Česko Praha příroda finance lesy správa park ČR účetnictví

Zdroje: ČTK