Do rukou Senátu se dostane vyúčtování volební kampaně Fischera i Zemana

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Zástupci prezidenta Miloše Zemana by dnes měli do Senátu doručit vyúčtování volební kampaně hlavy státu. Po dvojím odkladu by účetnictví z prezidentské volby měl dodat také tým expremiéra Jana Fischera. Oba spojuje to, že podle dostupných informací dosud neuhradili své závazky v řádu milionů korun. Lépe je na tom prezident, kterému prý na účet příspěvky stále chodí, zatímco Fischer peníze shání. 

Jan Fischer (vlevo) a Miloš Zeman

Jan Fischer (vlevo) a Miloš Zeman,zdroj: Mediafax

Do čtvrtečních 14:00 svou zákonnou povinnost splnilo šest z osmi Zemanových protikandidátů. Kromě Fischera měl předložit senátnímu mandátovému a imunitnímu výboru ke kontrole údaje o financování své kampaně ještě umělec Vladimír Franz. Vyúčtování je podle zákona nutné dodat nejpozději tuto sobotu. 

S předstihem tuto povinnost splnili herečka Táňa Fischerová, místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS), senátor ČSSD Jiří Dienstbier, europoslankyně KDU-ČSL Zuzana Roithová, šéfka Suverenity Jana Bobošíková a Zemanův soupeř z finálového duelu, vicepremiér Karel Schwarzenberg (TOP 09). Na kampaň dostal 36,4 milionu korun. Zbylo mu 115.000 korun, které podobně jako ostatní kandidáti s přebytkem věnuje na dobročinnost.

Tagy: volební kampaň vyúčtování

Zdroje: ČTK