Do Prčic letos vyrazilo na 22 tisíc lidí. Legendární pochod slavil kulatiny

- Aktuality autor: art

Legendární pochod Praha-Prčice letos přilákal téměř 22 tisíc lidí. Loni se ho přitom zúčastnilo "jen" 15 tisíc. Milovníkům pěší turistiky na 50. ročníku pochodu přálo výborné počasí. Pořadatelé pro ně měli připraveno 16 tras od 23 do 70 kilometrů. Zdolat čtyři z nich mohli lidé na kolech a jedna třináctikilometrová byla pro vozíčkáře. 

Pochod Praha-Prčice nabízí každý rok nádherné jarní pohledy na českou krajinu

Pochod Praha-Prčice nabízí každý rok nádherné jarní pohledy na českou krajinu,zdroj: Profimedia.cz

Podle Bakošové na trasy pochodu vyrazilo celkem 21.928 účastníků. "To je počet lidí, kteří odstartovali. Někteří jsou už v cíli, většina ještě ne," uvedla po 16:00. Podle dalšího z organizátorů Petra Karlovského dorazili do Sedlce-Prčice mezi prvními cyklisté a pochodníci z kratších tras, zejména z té dětské.

"Mimochodem část organizátorů ráno odstartovala dětskou trasu a doběhli sem kolem 11:00, aby mohli nastoupit do stánku," uvedl Karlovský.

V letošním roce pořadatelé vzhledem ke kulatému výročí i příznivé předpovědi počasí předpokládali, že by účast mohla být vyšší. Podle Bakošové ji odhadovali zhruba na 20 tisíc až 22 tisíc lidí, a tak jsou s výsledkem spokojeni.

Mnozí turisté ale podle nich dali přednost sledování českých hokejistů v dnešním semifinále mistrovství světa proti Kanadě. "Věřím, že nám to nějakou tisícovku odebralo," dodal Karlovský.

Historicky nejmasovější ročník pochodu se uskutečnil v roce 1981, kdy krajinou středních Čech procházelo na 35 tisíc lidí. Dnes již legendární turistická akce s nepřerušenou tradicí začala 17. dubna 1966. Tehdy se prvních 469 výletníků rozhodlo pěšky překonat vzdálenost 100 tisíc loktů českých, tedy zhruba 60 kilometrů.

Tagy: Česko domácí pěší turistika hobby a volný čas turistika a cestovní ruch

Zdroje: ČTK