Do pražských ulic vyrazí 1500 motorek značky Harley-Davidson

- Aktuality autor: Petr Kubec

Více jak jeden a půl tisíce motorek značky Harley-Davidson vyrazí v sobotu do pražských ulic. Kolona těchto amerických strojů vyrazí z holešovického výstaviště v 11:00 a přibližně ve 13:00 se zase vrátí. Akci organizuje pražské dealerství značky.

Ilustrační foto

Ilustrační foto,zdroj: Profimedia.cz

Prague Harley Days je dvoudenní sraz určený nejen pro majitele amerických motocyklů H-D. Organizátoři v závislosti na počasí očekávají až 10 tisíc návštěvníků. Součástí akce je výstava zhruba 30 historických strojů Harley-Davidson, včetně stroje z roku 1923, i prezentace současného výrobního programu včetně dvou novinek Rushmoore 2015 či nového Harley-Davidsonu Street 750 do města.

"Pražské Harley Days nejsou typickým srazem motorkářů, ale kulturně-společenskou akcí s nádechem motocyklů. Ty totiž znamenají svobodu, v podání značky Harley-Davidson se stojedenáctiletou tradicí," uvedl šéf pražského dealerství Harley-Davidson Jaroslav Vavřina.

Sobotní večer vyvrcholí volbou Miss Prague Harley Days, při které porota pod vedením Pepy Vojtka z kapely Kabát zvolí z 11 finalistek trojici nejkrásnějších žen. Následovat bude soutěž tanečnic u tyče a koncert skupiny Tublatanka.

Program posledního prázdninového víkendu doplní další aktivity spojené se značkou Harley-Davidson a motocykly vůbec. Návštěvníci uvidí jízdy obratnosti Bezpečně na motorce s Mirkem Lisým, mohou navštívit HOG Village, využít myčku či servis motocyklů. Kromě toho mohou vyhrát ceny v tombole, obdivovat práci bodypainterů, prohlédnout si stroje KM Racing-Dakar Teamu, shlédnout kaskadérská show BNM a nahlédnout do světa fitness.

Tagy: Česko Praha doprava ČR Harley-Davidson hobby motorky Prague Harley Days automoto

Zdroje: ČTK