Do pátku bude teplé jarní počasí, pak se zatáhne a zaprší

- Aktuality autor: red

Příjemné jarní počasí vydrží až do pátku, obloha bude polojasná a teploty mohou vyšplhat až k 18 stupňům Celsia. Poté se zatáhne a zaprší, na horách se mohou objevit i sněhové srážky.

O víkendu se ochladí až o sedm stupňů, denní maxima nevyšplhají nad deset stupňů, a také následující týden bude ve znamení deště a mlh. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Hezké počasí způsobí tlaková výše nad českým územím. Až do pátku se lidé mohou těšit na slunečné dny, odpolední teploty dosáhnou 15 až 18 stupňů. 

Teploty se v posledních pohybují nad dlouhodobým průměrem, například v neděli byla průměrná teplota v celé republice šest stupňů nad normálem, v Kroměříži, Javorníku nebo Brně-Žabovřeskách se rtuť teploměru vyšplhala na téměř 18 stupňů. Celý březen je ale zatím teplotně podprůměrný, díky extrémně chladné první dekádě.

Kvůli teplému počasí začalo velké tání sněhu, které přineslo hrozbu záplav. V Podhradí nad Dyjí byl kvůli tomu vyhlášen extrémní stupeň povodňového nebezpečí, stav pohotovosti hlásily i toky v Jihomoravském a Královéhradeckém kraji nebo na Vysočině. 

Na poslední březnový víkend meteorologové předpovídají déšť. Zatažené nebe a mlhy bude provázet ochlazení a na hory by se přechodně mohly vrátit sněhové srážky.

Tagy: déšť počasí teplo jaro

Zdroje: ČTK