Do domu se "vloupalo" lachtaní mládě. Usnulo na pohovce!

- Aktuality autor: Danica Klein

Na Novém Zélandu se mládělachtana vypravilo do civilizace a poté, co přešlo několik frekventovaných silnic, aniž se mu cokoli stalo, se uvelebilo na gauči v rodinném domě. O překvapivě odvážném zvířeti informoval list The New Zealand Herald.

Malý lachtan se pohyboval na severním pobřeží u města Tauranga. Podle experta Bruce Robertsona je překvapivé, že si vybral zrovna tuto oblast. Majitelka domu Annette Swofferová nejprve v reakci na neznámého hosta hledala videokameru a poté přivolala ochránce. Ti již malého cestovatele znali. Už dvakrát ho totiž vyzvedávali z domu a vraceli ho do moře.

Lachtani jsou příbuzní s tuleni, oba patří k ploutvonožcům. Lachtani jsou ale učenlivější a spí na souši, zatímco tuleni spí pod vodou a mají ploutve, které směřují trvale dozadu. Lachtan musel u Swofferové projít do domu kočičími dvířky, potom vylezl po schodech a na gauč.

"Když jsou na souši, nevidí již tak dobře, protože jejich oči jsou uzpůsobeny na vidění pod vodou," vysvětlil Robertson. "Možná viděl nějakou kočku a myslel si, že to je lachtan, kterého jednoduše sledoval." Jak soudí ochránci, malý lachtan, který dostal jméno Lucky vzhledem ke štěstí při "přecházení" silnice, se nevypravil na cesty naposledy.

Tagy: kuriozita

Zdroje: ČTK