Dnešek je zasvěcen památce Jana Husa. V Betlémské kapli zazní pietní bohoslužba

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Církev československá husitská (CČSH) dnes v Betlémské kapli v Praze na bohoslužbě k výročí upálení Jana Husa vyhlásí Husovské trienium 2012 - 2015. Společně s dalšími církvemi a organizacemi chce touto akcí po dobu nadcházejících tří let zvýraznit význam Jana Husa v rámci České republiky i v mezinárodním kontextu. Dnes o tom informovala Kateřina Děkanovská z CČSH. Dnes také bude podepsáno memorandum mezi CČSH a městem Kostnice.

"Memorandum o porozumění" obsahuje rámcové body spolupráce v souvislosti s 600. výročím Husova upálení v roce 2015. "Bude dnes zveřejněno v upomínkovém listě všem účastníkům bohoslužeb v Betlémské kapli v Praze a současně ve stejný den i u Husova kamene v Kostnici při pietním aktu pořádaném primátorem jihoněmecké Kostnice Horstem Frankem," uvedla Děkanovská.

Bohoslužba v Betlémské kapli začíná v 15:00, povede ji patriarcha Tomáš Butta. Vzpomínka na Jana Husa se bude konat i na dalších místech, v Husinci se uskuteční tradiční ekumenická bohoslužba.

Jan Hus byl středověký kněz, církevní reformátor a myslitel. Zemřel 6. července 1415 v Kostnici, kde byl upálen jako kacíř.

Tagy: církev bohoslužba

Zdroje: ČTK