Deutsche Telekom potvrdil získání zbývající minority v T-Mobilu

- Aktuality autor: Michal Polák

Německá skupina Deutsche Telekom potvrdila získání zbývajícího podílu 39,2 procenta v dceřiné společnosti T-Mobile CR od konsorcia investorů vedeného fondem Mid Europa Partners. Deutsche Telekom to dnes uvedl v tiskové zprávě. Zaplatí 828 milionů eur, tedy asi 22,8 miliardy korun. 

T-Mobile

T-Mobile,zdroj: Profimedia.cz

"Akvizice zbývajících podílů je přirozený krok k optimalizaci našeho portfolia a podporuje naši transformaci na předního integrovaného celoevropského provozovatele," uvedla členka představenstva Deutsche Telekomu Claudia Nematová. Česko je podle ní pro Deutsche Telekom důležitý trh kvůli své velikosti a struktuře. 

Akvizice podle zástupců Deutsche Telekomu zjednoduší kapitálovou strukturu i řízení společnosti. Firma také nebude muset vyplácet dividendy minoritnímu akcionáři a očekává růst čistého zisku. Transakce, při které Deutsche Telekomu radily Credit Suisse Securities a Clifford Chance, nepodléhá schválení regulačních orgánů. 

T-Mobile Czech Republic byl od počátku součástí skupiny Deutsche Telekom a na českém trhu působí od roku 1996. Firma měla na konci loňského roku 5,83 milionu klientů a je podle počtu zákazníků největším tuzemským mobilním operátorem. 

Díky loňskému sloučení s T-Systems a chystanému převzetí tuzemských operací GTS Group posílí T-Mobile v segmentu pevných linek a tím i svou pozici na trhu firemních zákazníků. 

Tagy: telekomunikace T-mobile Deutsche Telekom

Zdroje: ČTK