Desítky maskovaných výtržníků vyděsily lidi v nákupním centru

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Skupinu zhruba padesáti maskovaných mladíků, která dělala výtržnosti v ostravském nákupním centru Shopping park, zadrželi v sobotu odpoledne policisté. Mladíci zde v kuklách a různých maskách tančili, křičeli a zapalovali světlice.

Policie je podezírá z výtržnictví. Řekla to mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. 

"Vypadali jako nějaké komando"

"Bylo to šílené, měli jsme hrozný strach. Nikdo nevěděl, co se stalo. Vypadali jako nějaké komando," řekl Moravskoslezskému deníku jeden ze svědků. Mohlo by jít o skupinu, která vyznává nový styl hardbass. Podle listu si akci fotografovali a natáčeli na kamery.

Jeho příznivci hromadným tancem za zvuků elektronické hudby šokují veřejnost a záběry poté vyvěšují na internet. Podle některých informací by mezi nimi mohli být i fotbaloví chuligáni a pravicoví radikálové, jak je tomu v některých evropských zemích. 

Zasahovaly desítky policistů

Při řádění v nákupním centru například ohrozili děti v atrakci, takzvaném skákacím hradu. Také vběhli do jedné restaurace, kde tančili na stolech. 

Na místě zasahovaly desítky policistů, také členové zásahové jednotky. Na služebnu předvedli 49 lidí. "Policisté zajistili také věci, důležité pro trestní řízení, například několik masek či kukel, kterými byli maskováni," uvedla Holčáková. Policie žádá všechny svědky, aby se jí přihlásili. Na parkovišti mohli mladíci také poškodit některá auta.

Zdroje: ČTK