Děd Chasan (†75) je mrtev! Zastřelili největšího bosse ruské mafie

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 16. 1. 2013 15:56) - Aktuality autor: Danica Klein

Jeden z nejvlivnějších kmotrů ruského podsvětí, známý pod přezdívkou Děd Chasan, podlehl v nemocnici zraněním, které utrpěl při dnešním atentátu. U vchodu do jedné moskevské restaurace byl mafián zasažen několika kulkami.

Děd Chasan

Děd Chasan,zdroj: cs419821.userapi.com

Chasan byl po atentátu ošetřován na jednotce intenzivní péče, ale "zranění byla tak vážná, že jim podlehl", uvedla rozhlasová stanice Echo Moskvy. Při atentátu byla zraněna i jedna žena, náhodná kolemjdoucí, která byla zasažena do nohy. Na místo činu se zajel osobně podívat náčelník moskevské policie Oleg Baranov. 

Děd Chasan, občanským jménem Aslan Usajan, v září 2010 jen o vlásek unikl smrti při obdobného atentátu v centru Moskvy. Experti podle BBC označovali Gruzínce za vůbec nejvlivnějšího mafiána v postsovětského prostoru. 

"Oba atentáty jsou spjaty mezi sebou. Je zcela zřejmé, že je připravili stejní lidé," řekl agentuře Interfax nejmenovaný zdroj z policejních kruhů.

Vyšetřovatelé považovali Dědu Chasana za nástupce legendárního mafiána Vjačeslava Ivaňkova "Japončíka", kterého odstřelovač zlikvidoval v roce 2009. Tehdejší atentáty se dávaly do souvislosti s válkou gangů o kontrolu nad staveništi v Soči, kde se příští rok uskuteční zimní olympijské hry.

Tagy: smrt Rusko legenda

Zdroje: ČTK