Davis Cup se nebude hrát v Izraeli ani na Ukrajině. Není to bezpečné

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Kvůli bezpečnosti přišel Izrael a Ukrajina o baráž Davis Cupu. Dvě utkání, kterých se země zúčastní, se proto odehrají na neutrální půdě. Země teď mají několik dní, aby si vybraly země, kde se zápas bude hrát. Výhoda domácích jim zůstane.

Hráči tenisu

Hráči tenisu,zdroj: Profimedia.cz

Ukrajina a Izrael přišly kvůli bezpečnostní situaci o pořadatelství zářijových barážových duelů Davis Cupu. Mezinárodní tenisová federace (ITF) v úterý rozhodla, že utkání Izrael - Argentina a Ukrajina - Belgie se musejí 12. až 14. září odehrát v neutrálních zemích.

O odebrání duelu Izraelcům rozhodla ITF už minulý týden a nyní zamítla jejich protest. Zápas se měl původně hrát v Tel Avivu, nicméně kvůli situaci v Pásmu Gazy se musí uskutečnit jinde. Dějiště v jiné zemi musejí Izraelci navrhnout do čtvrtka.

ITF zároveň vyhověla protestu Belgie proti konání duelu v Kyjevě, na jehož náměstí Nezávislosti minulý týden opět vypukly nepokoje. Ukrajina má na výběr neutrálního dějiště pět pracovních dnů.

Pokud mezinárodní federace nová místa konání duelů schválí, budou Izrael a Ukrajina stále považovány za domácí týmy a budou si moci zvolit povrch, na němž se bude hrát. Pokud odmítnou, určí ITF neutrální dějiště sama nebo duely přesune do Argentiny a Belgie.

Tagy: nebezpečí Ukrajina Izrael tenis Davis Cup

Zdroje: ČTK