Dánka zahnala násilníka pepřovým sprejem. Hrozí jí za to pokuta

- Aktuality autor: red

Sedmnáctileté Dánce se podařilo zahnat sexuálního útočníka. Použila na něj pepřový sprej, jehož držení je ovšem v Dánsku mimo zákon. Dívce teď proto hrozí pokuta v výši 500 dánských korun, to je v přepočtu 1800 korun. Násilník je přitom dál na útěku. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Incident se stal před týdnem v jihodánském městě Sönderborg, odkud je hlášeno několik případů obtěžování žen žadateli o azyl. Zda je za tímto případem uprchlík, není jasné. Dívka pouze vypověděla, že útočník hovořil anglicky. Dále uvedla, že ji srazil na zem, rozepnul kalhoty a snažil se ji svléknout. Pomocí pepřového spreje se jí ale podařilo z mužova sevření vyprostit.

"Pepřový sprej je nelegální vlastnit a používat, proto bude v této věci pravděpodobně stíhána," uvedl policejní mluvčí Knud Kirsten v rozhovoru s televizní stanicí TV Syd.

Dívčin příběh vyvolal v zemi pobouření, řada lidí se již přihlásila s tím, že za ni pokutu zaplatí. Incident se navíc odehrál v době, kdy ženy v Sönderborgu i v dalších dánských městech upozorňují na případy obtěžování ze strany běženců. Jeden noční klub v Sönderborgu kvůli tomu zakázal vstup lidem, kteří se nedomluví dánsky, anglicky nebo německy.

Tagy: zahraničí Dánsko zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK,The Local