Další chodec zemřel v Ostravě po srážce s autem

- Aktuality autor: Jan Pastor

V Ostravě dnes ráno auto srazilo dalšího chodce. Žena přecházela po přechodu ve Frýdecké ulici. Utrpěla vážná zranění, kterým později podlehla. Auto, které jí srazilo, řídil šestadvacetiletý řidič. Oznámila to mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Podobnou nehodu řešili policisté i ve čtvrtek ráno. Nákladní auto usmrtilo chodce v Ostravě-Vítkovicích.

Dnešní tragická nehoda se stala kolem 06:45 ve Frýdecké ulici. "Po přechodu pro chodce přecházela skupinka lidí. Pravděpodobně s nimi šla i osmapadesátiletá žena," řekla mluvčí s tím, že řidič auta se pravděpodobně nevěnoval dostatečně provozu na silnici a ženu srazil. "Chodkyně utrpěla závažná poranění, kterým později podlehla," uvedla Holčáková.

Policisté hledají svědky

Policisté hledají svědky tragické nehody. Zajímá je výpověď chodců, kteří silnici přecházeli společně se sraženou ženou. Informace mohou předat prostřednictvím linky 158.

Během posledních dvou dnů to je už druhá tragická nehoda auta s chodcem v Ostravě. Ve čtvrtek kolem 06:00 v Ostravě-Vítkovicích srazil nákladní automobil muže. Po střetu bylo jeho tělo vtaženo pod návěs a bylo nutné jej vyprostit. Muž zraněním na místě podlehl.

Tagy: úmrtí chodec Ostrava

Zdroje: ČTK