Cyklista na Vsetínsku nepřežil srážku s nákladním autem

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Starší cyklista nepřežil dnes před polednem srážku s nákladním automobilem ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Nehoda se stala na kruhovém objezdu. Řekl to mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. 

Nehoda cyklisty (ilustrační foto)

Nehoda cyklisty (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

"Nákladní automobil s přívěsem, který řídil muž ročník narození 1969, srazil cyklistu narozeného v roce 1935 při výjezdu z kruhového objezdu na ulici Rožnovská," popsal Vladislav Malcharczik ze vsetínské policie. Kriminalisté příčinu nehody nadále vyšetřují. 

Letos je to na Vsetínsku už osmá oběť dopravních nehod, loni jich policisté v regionu napočítali pět. Neradostnou statistiku rozšířila i osmaosmdesátiletá žena, kterou minulou středu na přechodu pro chodce v Zubří srazil devětašedesátiletý řidič BMW. Chodkyně utrpěla zranění, kterým později v nemocnici podlehla. 

Ve Zlínském kraji zemřelo v tomto roce podle mluvčího krajského ředitelství policie Petra Jaroše při dopravních nehodách 22 lidí. Naposledy policisté mezi oběti přidali v neděli sraženou chodkyni v Morkovicích na Kroměřížsku, která zemřela při transportu do nemocnice. Loni v kraji za celý rok při dopravních nehodách zahynulo 32 osob. 

Tagy: smrt na silnici

Zdroje: ČTK