Čtyřleté dítě vjelo při sáňkovaní pod auto, je vážně zraněné

- Aktuality autor: Jakub Procházka

V Jablonném v Podještědí se v úterý odpoledne vážně zranilo čtyřleté dítě při sáňkování. Nedaleko obce Petrovice sjelo z kopce rovnou pod auto. Ve vážném stavu skončilo v nemocnici.

Dítě je ve velmi vážném stavu, v bezvědomí ho převezl vrtulník na specializované pracoviště v Praze - Motole. Řekl to ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík. 

Rodiče potřebovali pomoc psychologa

Pomoc odborníka potřebovali podle Bradáče i rodiče zraněného dítěte. "Nesli to velmi těžce, volali jsme k nim psychologa," dodal policejní mluvčí.

V Libereckém kraji není letos podobná srážka první. V neděli málem podobně skončili dva chlapci v Josefově Dole na Jablonecku. "Na plastovém bobu jeli po místní komunikaci a při vjezdu do křižovatky přehlédli přijíždějící vozidlo Opel Astra," řekla jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Jeden z chlapců se lekl, vyskočil z bobu a narazil do přední části automobilu a způsobil si zranění, které si vyžádá dva týdny léčení. Druhý chlapec zůstal sedět na bobu a těsně se s vozidlem minul.

Tagy: nemocnice zranění

Zdroje: ČTK