Dnes je pondělí 17. listopadu 2025., Svátek má Mahulena
Počasí dnes 8°C Slabý déšť

Čtyři Izraelci postříleni v autě na západním břehu Jordánu

31. 8. 2010 – 19:28 | Zpravodajství | red

Čtyři Izraelci postříleni v autě na západním břehu Jordánu
zdroj: tisková zpráva

Čtyři Izraelci byli v úterý zabiti na západním břehu Jordánu, když na jejich auto začali střílet neznámí ozbrojenci. S odvoláním na izraelské záchranáře to napsala agentura Reuters.

Útok na palestinském území byl spáchán dva dny před zahájením přímých mírových rozhovorů mezi židovským státem a Palestinci o budoucím uspořádání na Blízkém východě. 

Izraelská policie uvedla, že na vozidlo zaútočil palestinský střelec, který chtěl sabotovat nadcházející mírové rozhovory. Důkazy pro své tvrzení neuvedla. K zodpovědnosti za útok poblíž města Hebronu se však zatím nikdo nepřihlásil. 

Přímé izraelsko-palestinské rozhovory budou zahájeny ve čtvrtek ve Washingtonu. Měly by především vymezit hranice mezi Izraelem a budoucím palestinským státem.

Před zahájením jednání ale panuje skepse, protože podobné iniciativy v minulosti neuspěly. Současná jednání navíc komplikuje spor o stavbu židovských osad na palestinském území. Koncem září vyprší moratorium, které izraelská vláda na stavu uvalila, a zatím nebylo oficiálně prodlouženo.

Zdroje:

Předchozí článek

Fotbalisté Sparty po nezdaru v LM deklasovali poslední Brno

Následující článek

Komunikace v koalici vázne, budou ji řešit lídři stran

Nejnovější články