Čtvrtý kanál FTV Prima se bude jmenovat Zoom

- Aktuality autor: Michal Polák

Čtvrtý kanál FTV Prima se bude jmenovat Prima Zoom. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) dnes společnosti udělila licenci k jeho provozování prostřednictvím pozemního digitálního vysílání a družice. Prima Zoom nabídne dokumentární program zaměřený na filmy, seriály či magazíny. 

Licence na nový program, který rozšíří nynější stanice Prima Family, Prima Cool a Prima Love, je udělena na 12 let. Prima Zoom může vysílat celý den při minimálním limitu 15 hodin denně. 

"Nová celoplošná televize bude určena všem, které baví zblízka poznávat zajímavá místa, lidi i příběhy," nastínil programové zaměření Prima Zoom generální ředitel FTV Prima Marek Singer. Další informace o vysílacím schématu i termínu zahájení vysílání se veřejnost dozví s dostatečným předstihem, dodal. 

Prima Family letos v pololetí dosáhla podle údajů Asociace televizních organizací téměř 18procentního podílu na sledovanosti. Podíl Prima Cool a Prima Love byl necelé čtyři, respektive 2,22 procenta. 

Novou stanici spustila letos také TV Nova, která v červenci zahájila vysílání programu fanda zaměřeného na mužské publikum. Nový kanál komerční jedničky byl měsíc dostupný jen přes kabel a satelit, od srpna vysílá pozemně v multiplexu 4. V něm začala v červnu vysílat také nová rodinná televize Pohoda, která má plnohodnotný program nabídnout o Vánocích. V říjnu v multiplexu 3 začala vysílat nová TV Pětka.

Tagy: program prima

Zdroje: ČTK