ČT stáhla oblíbenou Drtinovou, prý nevoněla politikům. Odbory to kritizují

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Nezávislá odborová organizace České televize dnes kritizovala vedení veřejnoprávního média kvůli stažení moderátorky Daniely Drtinové z pořadu Události, komentáře. Podle odborů panuje podezření, že moderátorka byla odvolána na politickou objednávku. Vyjádření České televize se zjišťuje. Televize už dříve v tiskové zprávě uvedla, že Drtinová by měla na podzim převzít moderování jiného pořadu. 

Daniela Drtinová

Daniela Drtinová,zdroj: osobnosti.cz

Podle odborů vnímali diváci Drtinovou jako jednu z nejlepších moderátorek ČT. Naopak politici si prý stěžovali na způsob, jakým s nimi vedla rozhovory. 

"Naposledy vyjádřil značnou nespokojenost s vedením rozhovoru současný ministr kultury Jiří Balvín, když moderátorka trvala na jasném vysvětlení motivů odvolání ředitele Národního divadla Jana Buriana. Po značně nepřesvědčivém výkonu v pořadu Události komentáře moderovaném právě Danielou Drtinovou byl Jiří Balvín přinucen své rozhodnutí revokovat a Jana Buriana vrátit zpět do čela první scény," uvedl předseda odborů Antonín Dekoj.

Výzva Dvořákovi

"Časová souslednost s nynějším stažením moderátorky z prestižního pořadu proti její vůli a bez jakékoli diskuse s celým tvůrčím týmem tak nelze považovat za náhodu," dodal. 

Odbory zároveň vyzvaly generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, aby přehodnotil odvolání Drtinové z Událostí, komentářů. "Jedině tak může vyvrátit důvodné podezření, že jedná na politickou objednávku a tím fakticky popírá smysl televize veřejné služby ze zákona nezávislé na politické moci," uvedl Dekoj. 

Česká televize ve středu při zveřejňování programového schématu pro letošní podzim uvedla, že s Drtinovou počítá pro jiný pořad. Vedení televize chce nově uchopit pořad Interview ČT na stanici ČT 24. "Daniela Drtinová dostala nabídku, aby se stala výhradní moderátorkou tohoto pořadu a aby ten nesl i její jméno, vzniklo by pak Interview Daniely Drtinové," uvedl tehdy ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal. 

Tagy: Česká televize

Zdroje: ČTK