ČSSD: Pravice na pražském magistrátu neunesla odpovědnost

- Aktuality autor: Danica Klein

Podle předsedy sociálních demokratů Bohuslava Sobotky nejsou pravicové strany na pražském magistrátu schopné unést odpovědnost. Sobotka to uvedl v tiskovém prohlášení poté, co zastupitelé v metropoli odvolali primátora Bohuslava Svobodu (ODS) z funkce. ČSSD by podle svého předsedy nyní měla postupovat v "zájmu občanů".

Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka,zdroj: isifa/MAFRA/JIŘÍ SALIK SLÁMA

"Naše pravicové strany nejsou evidentně schopné unést odpovědnost, ani na pražském magistrátě, ani ve vládě. Pokaždé to končí hádkami, chaosem, dluhy a řadou chybných rozhodnutí," uvedl v prohlášení šéf nejsilnější opoziční strany. 

"Panu Svobodovi se rozpadla už druhá radniční koalice, to také něco vypovídá o jeho politických schopnostech. ČSSD by měla nyní v Praze postupovat v zájmu občanů a důsledně v souladu se svým volebním programem," dodal Sobotka. 

Vlády v Praze se po odvolání Svobody a odchodu ODS po 22 letech do opozice ujímá TOP 09, výkonem funkce primátora byl pověřen dosavadní náměstek Tomáš Hudeček. Šestice radních z této strany, která vyjednává s ČSSD o budoucí podobě městské rady, ve funkcích zůstala. 

Vedle Svobody odvolalo zastupitelstvo také jeho náměstka, radního pro dopravu, Josefa Noska a radní pro majetek Aleksandru Udženiju. Bezprostředně poté na své funkce rezignovali zbylí zástupci občanských demokratů v městské radě, tedy náměstek Ivan Kabický a Radek Lohynský.

Tagy: ČSSD koalice ODS primátor náměstek

Zdroje: ČTK