Dnes je sobota 6. prosince 2025., Svátek má Mikuláš
Počasí dnes 4°C Zataženo

ČR v noci na sobotu zamrzne. Očekává se až -17 stupňů Celsia

25. 1. 2013 – 11:29 | Zpravodajství | Lucie Hyblerová

ČR v noci na sobotu zamrzne. Očekává se až -17 stupňů Celsia
Mrazivé počasízdroj: Mediafax

V noci na sobotu spadnou teploty v Čechách až na minus 17 stupňů, o den později zasáhnou tuhé mrazy i Moravu. Může za to studený vzduch ze severovýchodu, varují meteorologové. Příští týden se pak oteplí až o 15 stupňů, zlepší se i smogová situace. 

"V noci na sobotu a v noci na neděli budou nejnižší teploty minus deset až minus 14 stupňů Celsia, místy kolem minus 17 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku budou nejnižší teploty klesat pod minus 12 stupňů Celsia na více než 50 procentech území až v noci na neděli. V noci na pondělí budou mrazy, především v Čechách, již mírnější," uvedl ve své výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Ani přes den přitom mrazy nepoleví, v sobotu budou nejvyšší denní teploty minus pět až minus devět stupňů, v neděli jen o dva stupně tepleji. I nadále má na některých místech panovat inverze spojená se zhoršeným ovzduším. 

"Od pondělí skutečně nastane změna charakteru počasí," upozornil ale mluvčí ČHMÚ Petr Dvořák. Začne se výrazně oteplovat a už ve středu by mohly denní teploty vyšplhat na osm stupňů, v noci pak až na čtyři stupně nad nulou. V pondělí se může kvůli namrzajícím srážkám tvořit ledovka, poslední lednové dny pak přinesou v nižších polohách déšť a na horách sněžení. "Skončí smogové situace," dodal Dvořák.

Předchozí článek

Tenisový skandál! Záhlavová-Strýcová je podezřelá z dopingu

Následující článek

Po odsouzeném exposlanci Wolfovi vyhlásila policie pátrání

Nejnovější články