Clooney natočí film o aféře časopisu Ruperta Murdocha

- Magazín autor: Alina Holušová

Herec a režisér George Clooney natočí film o skandálu, který položil na lopatky britský časopis News of the World mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Aféra propukla poté, co vyšlo najevo, že reportéři bulvárního týdeníku nezákonně odposlouchávali významné osobnosti včetně členů královské rodiny. 

Americký herec a režisér George Clooney

Americký herec a režisér George Clooney,zdroj: Getty Images

Film nazvaný Hack Attack bude založený na letos vydané stejnojmenné knize novináře Nicka Daviese, kde popisuje, jak britské noviny odposlouchávaly hlasové schránky celebrit, členů královské rodiny a dokonce i obětí zločinů, aby získaly soukromé informace.

"Má to všechny potřebné prvky - lhaní, korupci, vydírání - prováděné největším londýnským deníkem vůči nejvyšším patrům vlády. A to, že je to pravda, je na tom ta nejlepší část," uvedl Clooney v prohlášení. "Nick je statečný a paličatý reportér. Pokládáme za čest převést jeho knihu na plátno," dodal.

Kvůli skandálu s odposlechy telefonů mediální magnát Rupert Murdoch v roce 2011 zrušil deník News of the World a vzdal se plánů na koupi britské stanice BSkyB kvůli poprasku, který se po provalení aféry strhnul. Svým dílem přispěl také odliv zadavatelů reklamy.

Produkce filmu má začít v příštím roce.

Tagy: média Velká Británie kino film skandál s odposlechy News of the World

Zdroje: ČTK