Členové gangu, který se vydával za policisty, zadrženi

- Aktuality autor: red

Policie zadržela skupinu čtrnácti lidí, vydávajících se za policisty, kterou podezřívá například z nákupu marihuany za víc než 100 tisíc korun a několika loupeží.

V jednom případě se zadržení podle policie vydávali za policisty a přepadeného muže v Karviné připravili o nekolkované cigarety. Sdělil to mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták. 

Až na jednoho všichni zadržení pocházejí z Karvinska, jeden je z Mostecka. Detektivové z ÚOOZ členy organizovaného gangu obvinili z několika trestných činů.

Hrozí jim až deset let vězení. Čtyři osoby byly soudcem Okresního soudu v Karviné vzaty do vazby, ostatní obvinění jsou stíháni na svobodě, uvedl Hanták. 

Skupinu podle policistů řídila dvojice mužů ve věku 31 a 41 let. Mladší z nich koncem srpna loňského roku organizoval v západních Čechách nákup marihuany. Pro dodávku drogy poslal další komplice.

Ti za téměř 115 tisíc korun nakoupili 880 gramů sušených rostlinek konopí. "Vše probíhalo hladce až do chvíle, kdy při cestě zpět bylo vozidlo zastaveno celníky. Ti v autě drogu našli," uvedl Hanták.

Tagy: policie marihuana loupež

Zdroje: ČTK