Člen ostrahy hrozil bombovými útoky, protože se nudil v práci

- Aktuality autor: Michal Polák

Kriminalisté dopadli v Brně 23letého muže, který hrozil bombovými útoky. Čtyřikrát zatelefonoval na tísňové linky. Pokaždé oznámil, že exploduje bomba v obchodním centru, v němž pracoval jako člen ostrahy. Hrozil také výbuchy na Masarykově univerzitě a v nemocnici v Brně-Bohunicích, řek ředitel brněnské policie Martin Kotlan. Za šíření poplašné zprávy muži hrozí pět let vězení. Škody se odhadují na statisíce korun. Každý telefonát znamenal evakuaci desítek lidí. 

Kuriózní je, že pachatel se chtěl stát policistou. Při výslechu kriminalistům řekl, že telefonoval na tísňové linky, protože se v zaměstnání nudil. Pak se ale aktivně zapojoval do evakuace desítek lidí z obchodního centra. 

Muž telefonoval na tísňové linky od loňského října do listopadu. Pokaždé měnil hlas i způsob řeči; jednou volal jako romská žena, podruhé hovořil brněnským nářečím, tzv. hantecem, a potřetí si držel nos, aby jej policie nebyla schopna nalézt. 

"Muž měl ale velkou smůlu. Vystupoval jako svědek v jiném případu. Kriminalistce, která se touto druhou záležitostí zabývá, se hlas z výhružných nahrávek na tísňových linkách zdál velmi povědomý. Nakonec zjistila, že její svědek je onen anonym," řekla kriminalistka Olga Pifková.

Loni bylo v Brně policii ohlášeno 11 hrozeb pumovými útoky. Pokaždé to znamenalo výjezd desítek policistů, včetně pyrotechniků, kteří ale žádné výbušniny nenašli. Devět z těchto hrozeb se policii podařilo objasnit. Pachatelům hrozí nejen vězení, ale musí uhradit i nemalé škody. 

Tagy: Brno ostraha

Zdroje: ČTK