Čína zabavila s americkou pomocí 70 kg kokainu

- Aktuality autor: Michal Polák

Čínská policie zabavila s pomocí Spojených států 70 kilogramů kokainu. Jedná se o největší množství drogy, které se Pekingu v posledních letech podařilo zadržet, napsal dnes server Channel NewsAsia s odvoláním na čínská státní média. Hodnota zabaveného kokainu by na americkém trhu dosáhla 6,5 milionu dolarů (tedy 137 milionů korun). 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Policisté a celníci podezřelou loď prohledali po jejím připlutí do Šanghaje. Během srpna totiž americké úřady informovaly své čínské kolegy o podezření, že kontejner vyplouvající z Peru obsahuje drogy a míří právě do Číny. 

Loď se přitom na své cestě zastavila v Mexiku. Americká Agentura pro potírání narkotik (DEA) díky analýze textových zpráv a e-mailů zavražděného člena mexického kartelu zjistila, že kontejner má do čínského přístavu připlout 18. srpna. Odtud měla loď drogy přepravit do konečné destinace - na Nový Zéland. Další informace o případu nebyly dosud zveřejněny. 

Čínské ministerstvo veřejné bezpečnosti uvedlo, že v posledních letech posílilo spolupráci se zahraničními úřady, včetně americké DEA. 

Čínská policie letos v postupu proti konzumaci drog včetně těch lehkých velmi přitvrdila. Ve vazbě je nyní v rámci protidrogové akce také Jaycee Chan, syn hollywoodského herce Jackieho Chana. 

Tagy: Čína USA kokain

Zdroje: ČTK