Cícer bude Chovancovi radit v boji s daňovými úniky

- Aktuality autor: Michal Polák

Bývalý šéf Finančního analytického útvaru ministerstva financí Milan Cícer bude radit ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD). Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Cícer se má zaměřit na daňové úniky.

Milan Chovanec

Milan Chovanec,zdroj: isifa/MAFRA/Ladislav Němec

Cícer má v oblasti boje proti finanční kriminalitě zkušenosti. Působil u hospodářské kriminálky a finanční policie. Finanční analytický útvar se také zabývá například legalizací výnosů z trestné činnosti. 

"Přijal jsem nabídku se externě podílet na boji s daňovými úniky," potvrdil Cícer Aktuálně.cz. Dohodu stvrdí v pondělí podpisem. Bude novým členem pracovní skupiny Progres, která vznikla za působení bývalého ministra vnitra Martina Peciny a má se soustředit především na daňové úniky a zajišťování výnosů z trestné činnosti, píše server. 

Z Finančního analytického útvaru odešel Cícer na vlastní žádost z rodinných důvodů. Cícer požádal o přeložení do Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kam má nastoupit v pondělí. V minulosti pracoval také jako náměstek ředitele policejního Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality. 

V médiích se několikrát objevila spekulace, že z postu náměstka musel koncem roku 2008 odejít kvůli údajným vazbám na pražskou ODS, především na tehdejšího primátora Prahy Pavla Béma a podnikatele Romana Janouška.

Tagy: Ministerstvo vnitra daňové úniky

Zdroje: ČTK