Chaloupka (VV): Bambula Parkanová jim tam dělala kšefty. A Hanáková je další na ráně

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

ROZHOVOR. Místopředseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Otto Chaloupka míní, že véčka přispěla k tomu, že konečně nyní se případy šetří a padla první obvinění za rozkrádání státu. Vlastu Parkanovou považuje za bílého koně. A Miroslav Kalousek je podle něj z celé kauzy podezřele nervózní. Chaloupka také vyzval Milana Šťovíčka k vystoupení z poslaneckého klubu VV a pokud nevystoupí, navrhne jeho vyloučení.

V jaké fázi je vaše kauza ohledně pana Vařejky?

Jak známo, byl jsem obviněn z trestného činu přijímání úplatku, což je samozřejmě naprosto absurdní. Na toto obvinění jsme v řádném termínu podali stížnost a byli jsme pozváni, abychom se vyjádřili. Jinak nic nového. Zatím jsme neměli možnost podívat se do spisu, takže to je asi vše.

A jak to vypadá ohledně trestního oznámení ze strany Lukáše Kohouta na vaší osobu v souvislosti s vašimi kritickými výroky o romské minoritě?

Byl jsem kontaktován policií s tím, že bylo zahájeno šetření a podal jsem vysvětlení. Jinak je to samozřejmě absurdní. Nejenom to, že jsem řekl svůj názor, ale ještě absurdnější je, kdo to podal. To je směšné.

Co říkáte aktuální politické situaci?

Je to frmol. Konečně se něco děje. Trápí mě, že od lidí slyším, že od té doby, co vešly Věci veřejné do politiky, je tu bordel. A já říkám, ano to je naprostá pravda. Ten bordel tady byl 20 let a nic se s tím nedělalo. Tady se loupilo, tu se kradlo, tu se podvádělo, ale zdálo se, že tu je relativní klid. Každý si nadával doma, ale nic se nedělo. Ale pak přišly Věci veřejné a začal ten frmol. Najednou se začalo vyšetřovat. Vyměnil se nejvyšší státní zástupce, vyměnil se policejní prezident a objevily se snahy vyšetřit to, co dřív procházelo bez jakýchkoli problémů. Místo toho, aby lidi řekli: „No konečně se něco děje, díky Věcem veřejným se něco vyšetřuje a někdo je stíhán“, tak lidi říkají: „Věci veřejné přinesly do politiky bordel“. To mě strašně štve. Ale média to nenapíší tak, že se něco konečně pohlo a že to je i zásluhou Věcí veřejných. Mělo by se říct, že když se konečně přestane krást, tak zbude víc i na lidi. To je nutné lidem vysvětlit.

Tagy: obvinění parkanová chaloupka

Zdroje: ČTK