Cestující zapomínají v MHD mobily, činely i vrtačky

- Aktuality autor: Alina Holušová

Lidé zapomínají v MHD stále více věcí. Pražský dopravní podnik napočítal za loňský rok 2,5 tisíce předmětů, které lidé nechali v tramvajích, vlacích a autobusech. Pozor si cestující nedávají na mobily, klíče, činely i vrtačky. 

Ilustrační foto

Ilustrační foto,zdroj: isifa/MAFRA/Jaroslav Šnajdr

Zapomnětlivců přitom zřejmě přibývá.  Oproti předloňskému roku počet ztracených věcí stoupnul o více než deset procent.

Nejčastěji lidé zapomínají věci v autobusech, pak následují tramvaje a metro. "Pokud se o nalezené věci nikdo nepřihlásí, bývají jednou týdně zaslány do kanceláře ztrát a nálezů v ulici Karolíny Světlé," uvedla ČTK mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

Skladba ztracených věcí během roku souvisí zejména s ročním obdobím. V zimě lidé ztrácejí hlavně šály, čepice a rukavice. Před prázdninami se podezřele často ztrácejí žákovské knížky a vysvědčení školáků.

Mezi ztracenými věcmi byly loni tradičně nejvíce příruční tašky a kabelky, mobily, klíče a peněženky. V MHD se občas hledají i hudební nástroje, cestující si tak v dopravním prostředku loni zapomněli třeba činely, ukulele, saxofon, klarinet i zvonkohru. Nalezla se i dýmka, čepice příslušníka městské policie, horolezecké lano, dětský kočárek a dětská židlička. Hledali se ale také psi, vrtačka, bruska a tavná pistole.

Ztracené věci zpět dostane více než třetina cestujících. Nejčastěji se zpět ke svému majiteli dostanou příruční zavazadla, na opačném konci žebříčku jsou mobilní telefony.

Tagy: cestování mhd doprava cestující pražská MHD přeprava

Zdroje: ČTK