Cestovní kancelář I. Parkam skončila. Na sto klientů domů zatím neodletí

- Aktuality autor: red

Cestovní kancelář I.Parkam Holidays, která se specializuje na Řecko a Bulharsko, je v úpadku a její klienti dnes na dovolenou neodletí. CK o tom dnes informovala na svých webových stránkách.

Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura ČTK řekl, že v zahraničí je nyní asi stovka klientů CK. Je to třetí případ ukončení činnosti tuzemské CK v letošním roce.

Podle Okamury CK I.Parkam Holidays patřila k menším CK, ročně odbavila přibližně 3000 českých turistů. Klienti, kteří jsou nyní s CK v zahraničí, by měli po vyhlášení úpadku ihned kontaktovat pojišťovnu. Tento kontakt je součástí cestovní smlouvy, dodal.

Insolvenční návrh bude podán dnes na Městském soudu v Praze. Cestovní kancelář I.Parkam Holidays, jež na trhu působila 12 let, je pro případ úpadku pojištěna u Generali pojišťovny.

Klienti ať se obrátí na pojišťovnu

Mluvčí upřesnil, že pojišťovna má ze zákona povinnost kontinuálně se o klienty postarat a zajistit jejich návrat z dovolené. Pojišťovna nemá povinnost dokončit na své náklady pobyt. "Pakliže pobyt nebude dokončen, klienti mají právo uplatnit nárok na úhradu nezrealizované části dovolené také na pojišťovně," uvedl Okamura.

Klienti, kteří mají zakoupené zájezdy a ještě neodletěli, by měli kontaktovat pojišťovnu. Ta jim v zákonné lhůtě šesti měsíců musí vyplatit peníze za zaplacené zájezdy.

V České republice je nyní na trhu 1420 cestovních kanceláří, které loni prodaly 2,225 milionu zájezdů, uvedl Okamura.

Tagy: Dovolená moře ck

Zdroje: ČTK