Dnes je neděle 29. listopadu 2020., Svátek má Zina
Počasí dnes 3°C Oblačno

Wimbledonský talíř bude k vidění na pražském hlavním nádraží

Wimbledonský talíř bude k vidění na pražském hlavním nádraží
zdroj: Archiv

Od pondělí 2. dubna si mohou sportovní fanoušci prohlédnout v prostorách ČD centra na pražském hlavním nádraží cenné trofeje úspěšných českých tenistů Kvitové a Berdycha.

Vernisáž, spojená s autogramiádou reprezentantů českého daviscupového týmu, proběhne tuto neděli 1. dubna od 11:30 v prostorách ČD centra. Zájemci si pak mohou vítězné předměty prohlédnout až do 22. dubna. Jde o vůbec první takovou výstavu v Česku.

V prostorách ČD centra na pražském hlavním nádraží bude vystaveno pět trofejí z nejslavnějších tenisových turnajů, které získali Petra Kvitová a Tomáš Berdych v letech 2009 až 2011. Na výstavě nebude chybět ani cena pro vítězku ženské dvouhry ve Wimbledonu – talíř Venus Rosewater. Petra Kvitová vyhrála nejslavnější tenisový turnaj loni, když ve finále porazila Rusku Šarapovovou. Originál „wimbledonského talíře“ je uložen v muzeu All-England Clubu, vítězky získávají tříčtvrteční repliku. Diváci si budou moci prohlédnout také poháry z Turnaje mistryň v Istanbulu a z Fed Cupu 2011.

Tři tenisové trofeje do Petry Kvitové doplní dvě od Tomáše Berdycha, který na výstavu zapůjčil stříbrný talíř, jenž získal za účast ve finále mužské dvouhry ve Wimbledonu před dvěma lety, a také zmenšenou repliku „salátové mísy“ pro finalistu Davisova poháru z roku 2009.

Výstava trofejí na pražském hlavním nádraží doprovází utkání Davis Cupu a Fed Cupu. Letošní čtvrtfinále Davis Cupu se odehraje 6. – 8. dubna v pražské O2 Aréně, která je pro fanoušky dobře dostupná z nádraží Praha-Libeň. Semifinále Fed Cupu proběhne ve dnech 21. a 22. dubna v ostravské ČEZ Aréně.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,170 26,250
USD 21,890 22,010
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma