Dnes je čtvrtek 3. prosince 2020., Svátek má Svatoslav
Počasí dnes -5°C Polojasno

Obří sumec! Čech ulovil stokilovou rybu

Obří sumec! Čech ulovil stokilovou rybu
zdroj: Archiv

Český rybář chytil při průzkumu rybářsky méně známé evropské řeky stokilového sumce. Obr byl dlouhý 241 cm a měřil o 39 cm více než šťastný lovec Milan Filip, jenž rovněž není se svými 202 cm žádný drobeček. Jde o jednoho z největších sumců velkých ulovených českým rybářem.

"Hned po záběru bylo jasné, že mám na prutě obrovskou rybu. Naštěstí právě kvůli takovým obrům rybařím a měl jsem dostatečně pevné vybavení. Souboj se sumcem přesto trval 20 minut. Na břeh mi ho pomohli vyzvednout kolegové," popsal zdolávání ryby Milan Filip. „Sumec zabral na živou třiceticentimetrovou plotici. Tu samou noc jsem chytil další rybu okolo dvou metrů, která potvrdila, že jsme se ocitli v sumcařském ráji."

zdroj: Archiv

„Počasí nám nepřálo. Na druhou polovinu května bylo mimořádné chladno a hodně pršelo. Váleli jsme se tak týden v bahně. Kvůli husté lodní dopravě jsme navíc mohli rybařit jenom v noci. Neustále jsme museli hlídat, jestli nejede parník. Milanův úlovek tak byl pro nás všechny obrovskou satisfakcí,“ potvrdil šéfredaktor časopisu Kajman Radek Filip, jenž byl úlovku rovněž přítomen. „Šlo o mimořádně dobře stavěného sumce. V Česku by podobně dlouhá ryba pravděpodobně vážila pouze okolo 80 kg.“

Sumec byl po zdokumentování samozřejmě vrácen zpět do vody, aby mohl potěšit další rybáře.

Předchozí článek

Antonio Cassano

Následující článek

Poraďte si s krajkou!

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,380 26,460
USD 21,770 21,890
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma