Dnes je čtvrtek 26. listopadu 2020., Svátek má Artur
Počasí dnes -1°C Zataženo nízkou oblačností

Gerlitzen – hora plná zážitků. A motokár!

Gerlitzen – hora plná zážitků. A motokár!
zdroj: Archiv

Rakouské Korutany jsou velmi lákavé nejenom v čase zimních sportů a radovánek, ale i o letní sezóně cestovního ruchu. Jedním z místních turistických magnetů je „plešatá hora“ Gerlitzen, která se zvedá doslova z modrých vod Ossiašského jezera. Ke své kuriózní přezdívce přišla díky svému holému vrcholu.

V zimě se svahy Gerlitzenu hemží lyžaři a snowboardisty, neboť se zde rozkládá jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Korutan. V létě se sem pak vydávají milovníci přírody a horské turistiky, aby zde prožili krásnou aktivní dovolenou.

Zábava pro malé i velké

Pro svou vynikající termiku je Gerklitzen vyhledávaným místem pro paragliding. A kdo by si chtěl ještě více zvýšit hladinu adrenalinu, ten se může těšit na absolutní senzaci: 1. rakouskou horskou trasu pro motokáry!

Horské motokáry připomínají ty klasické, dětské. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že mají mnohem větší a také širší kola, jak se ostatně pro takové vozidlo v drsném horském terénu sluší a patří.

Motokáry. zdroj: Archiv

Motokáry na lanovce

Rychlostí minimálně 40 km/h se pak kandidáti zvýšeného adrenalinu v ochranných helmách řítí z vrcholu Gerlitzenu po Moserově sjezdovce až k mezistanici kabinové lanovky na Kanzelhöhe.

Motokáry jsou snadno ovladatelné a říditelné, mají naprosto bezpečné a výkonné brzdy. Děti v nich smějí jezdit se svolením rodičů a od výšky 130 cm, senioři pak se svolením dětí a bez omezení tělesné výšky.

Po dojezdu dolů jezdci nasednou na dvoumístnou sedačkovou lanovku a opět mohou na start. Více na: www.region-villach.at

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,220
USD 21,930 22,050
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma