Čeští skokané padali na dojezdu, Hájkovi i Maturovi vypnula lyže

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Antonín Hájek bezpečně přistál při svém druhém pokusu na mistrovství světa v letech na lyžích a začal v cílovém prostoru brzdit. Jenže kousek před hrazením mu na nerovnosti vypnula lyže a on nekontrolovaně upadl do hrazení hlavou napřed. Zatrnulo i dalším třem českým skokanům na harrachovském mamutím můstku, kteří měli pokus ještě před sebou. A Jan Matura měl potom podobné potíže jako Hájek.

Jan Matura

Jan Matura,zdroj: Getty Images

I Janda s Koudelkou ten obraz měli před očima, když přistáli po svých letech. "Měl smůlu, že mu vypnulo vázání, nemohl s tím nic dělat," komentoval situaci Koudelka. "Nečekal to a najednou se mu ta lyže kousla, to bylo nejhorší. Ale snad bude v pohodě," věřil. "Já jsem radši začal brzdit dřív, abych si tam nechal rezervu až do konce," uvedl.

I Maturovi vypnula lyže na nerovnosti a český skokan se snažil vyrovnat pád rukama. "Když člověk spadne na ledu, kombinézu může zahodit, což jsem nechtěl, tak jsem se snažil držet rukama nad sněhem," vysvětlil.

Problémem byla skutečnost, že ve večerních hodinách se snížila teplota vzduchu a sníh na dojezdu přimrzl. Lyže tak nebyly schopny absorbovat tvrdé nerovnosti, navíc je dojezd kratší, než bývá obvykle.

"Na nějaké hroudě my tam vypnula lyže, byl z toho takový polopád. Viděl jsem Tondu (Hájka), tak jsem se snažil brzdit dřív, ale byl z toho nakonec takový problém," líčil Matura.

Hájkův pád na vlastní oči neviděl, až to, jak ho nakládají do kanadských saní. To mu na psychice nepřidalo. "Co se dá dělat. Nevím, jak spadl, moc mi k tomu ale taky nechybělo," uvedl Matura.

Podle Jandy byl dojezd nebezpečnější než obvykle. "Je to krátké a jak to přimrzlo, tak byly docela honičky to zastavit," uvedl.

Tagy: Harrachov skoky na lyžích

Zdroje: ČTK