Čeští kritici: Žádný zpěv, už jen skandály

- Aktuality autor: Michal Polák

Americká zpěvačka a herečka Whitney Houstonová měla fenomenální hlas a několik velkých hitů, vzpomínky na ni ale možná zastíní její skandály z posledních let. Takto reagovali čeští hudební kritici Jan Rejžek a Honza Dědek na zprávu o náhlé smrti Houstonové, která byla v sobotu nalezena mrtvá v hotelu v Los Angeles.

Čtěte dále: Americká zpěvačka Whitney Houstonová zemřela

Stalo se tak v předvečer předávání cen Grammy. Rejžek, který bude ceremoniál pro české diváky komentovat, řekl, že podle jeho informací by měla být Whitney Houstonové během večera věnována vzpomínka.

"Je to klasický smutný příběh velkého showbusinessu," uvedl publicista Honza Dědek.

Osmačtyřicetiletá Houstonová podle něj byla skvělá zpěvačka ceněná hlavně pro svůj fenomenální hlas. Připomněl také, že získala šest cen Grammy. Její nejslavnější éra ale byla v 80. a první polovině 90. let, kdy nazpívala své největší hity a zazářila i ve filmu. "Posledních deset let jsme o ní slyšeli jen v souvislosti s drogami a domácím násilím," uzavřel.

Málokoho to překvapilo

"Jako loni u Amy Winehouse to asi málokoho překvapilo," komentoval smrt americké popové divy Rejžek. I přes nebývalý hlas ovlivněný gospelem a krátkou filmovou kariéru se podle něj bude na Houstonovou vzpomínat hlavně kvůli jejímu sebezničujícímu životnímu stylu a a skandálům posledních let.

Zpráva o zpěvaččině úmrtí zastihla Rejžka uprostřed příprav na komentování přímého přenosu udílení hudebních cen Grammy. Šestinásobné laureátce tohoto ocenění by prý na galavečeru měla být věnována hudební vzpomínka. Některou z jejích písni by podle Rejžkových informací měla zazpívat nejspíš Jennifer Hudsonová.

Čtěte dále: Whitney nám vzal Bobby Brown, pláčou fanoušci

Tagy: reakce

Zdroje: ČTK