Čeští ´Bonnie a Clyde´ loupili v Německu, muže zastřelila policie

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Dva lupiči, kteří byli v pátek zastřeleni při nevydařeném pokusu o přepadení banky na nákupní třídě v centru Karlsruhe, pocházeli podle agentury DPA z Česka. Muže zastřelili policisté, žena zřejmě následně spáchala sebevraždu.

Policie a státní zastupitelství večer sdělilo, že jde velmi pravděpodobně o patnáct let hledaný pár "lupičů-gentlemanů", kteří měli na svědomí krádeže a loupeže v hodnotě zhruba dvou milionů eur (asi 50 milionů korun). 

Muže zastřelili policisté, jeho žena se zřejmě zabila sama. Jistotu bude mít policie až po testech DNA, už teď je ale podle DPA jasné, že jde o český manželský pár. Oba se ubytovali v Karlsruhe poblíž dějiště přepadení a měli u sebe osobní průkazy. 

Zpočátku byli při loupežích zdvořilí

Jejich přezdívka "lupiči-gentlemani" se vztahuje na okolnost, že zpočátku byli při loupežích velice zdvořilí; za loupež se omlouvali, jedné oběti vrátili i klíče od bytu. Jak ale policie uvedla, nebyli to žádní beránci: "Vždycky dávali jasně najevo, že zbraň v případě potřeby použijí," poznamenal policejní mluvčí. Duo působilo v jižním Falcku a severním Bádensku. 

Zatím není jasné, kolik peněz chtěli získat při pátečním přepadení. Do banky vtrhli oba ozbrojeni pistolemi krátce před zavírací dobou, maskovali se parukami, brýlemi a čepicemi. Podle policejního ředitele byli zjevně překvapeni, že banka byla krátce před zavřením plná zákazníků. 

Lupičům se podařilo uprchnout z budovy, před přijíždějící policií poté utekli na druhou stranu ulice a muž zahájil na policisty palbu. Trefil přitom mladou policistku do nohy, brzy ale sám padl za oběť kulce dalšího policisty. Pokud jde o lupičku, podle policie ukazují její zranění, že zřejmě spáchala sebevraždu - podle zranění v ústech si nejspíše vložila pistoli do úst a zmáčkla spoušť.

Tagy: přepadení Německo Česko banka manželé

Zdroje: ČTK