Český voják postřelený o víkendu v Afghánistánu je zpět v Česku

- Aktuality autor: Michal Polák

Český voják, který byl v noci na neděli postřelen v Afghánistánu, je zpět v Česku. Léčit se bude v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Voják utrpěl středně těžká poranění, jeho stav je podle lékařů stabilizovaný.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: isifa/Lidové noviny/FRANTISEK VLCEK

"Vojenský speciál Airbus A-319 se zraněným vojákem na palubě přistál na letišti v Praze Kbelích krátce po 13:00. Převoz se uskutečnil za doprovodu týmu lékařů a odborného zdravotnického personálu Armády České republiky," uvedl Šulc z tiskového oddělení generálního štábu. 

Stav zraněného vojáka je podle Šulce stabilizovaný a vyžaduje specializovanou lékařskou péči. "S ohledem na rodinu vojáka nebudeme k jeho zdravotnímu stavu poskytovat další podrobnosti," dodal. 

Druhý útok na České vojáky v jednom týdnu

Desátník J. M. byl zraněn v noci na neděli při útoku na hlídku nedaleko vojenské základny Bagrám. Vojáci byli napadeni střelbou z ručních zbraní a protitankovými granáty. 

Jednalo se o druhý útok během jednoho týdne, při prvním zemřeli při sebevražedném atentátu čtyři čeští vojáci, pátý podlehl zraněním tento týden v pondělí po převozu do Česka

Tagy: Afghánistán Asie vážné zranění český voják Ústřední vojenská nemocnice

Zdroje: ČTK