Česko vyslalo na Ukrajinu další tři sanitky. Vypomůžou na východě

- Aktuality autor: pal

Tři sanitky a doprovodné vozy naložené zdravotním materiálem ve čtvrtek zamířili z Česka na Ukrajinu. Jde o pomoc v hodnotě 3,3 milionu korun, která je určená obyvatelům východní Ukrajiny. Projekt vznikl za podpory ministerstva zahraničních věcí. 

Sanitky vezou na východní Ukrajinu zdravotní pomůcky. Ilustrační foto

Sanitky vezou na východní Ukrajinu zdravotní pomůcky. Ilustrační foto,zdroj: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia

Příjemcem pomoci, která zahrnuje kromě sanitek celkem 98 400 kusů zdravotnického materiálu, bude Ukrajinský červený kříž, který již od počátku letošního roku využívá čtyři sanitní terénní vozy darované z ČR.

Tyto sanitky rozváží ze základen v Charkově a Mariupolu zdravotnický materiál, pitnou vodu i další naléhavou pomoc a přepravují pacienty v postižených oblastech.

ČR pomáhá Ukrajině od počátku konfliktu a ve spolupráci s ukrajinskými neziskovými organizacemi zajišťuje zdravotní péči a humanitární pomoc.

Pro řadu z vnitřně vysídlených obyvatel, jichž je od začátku konfliktu asi 1,2 milionu, organizuje ozdravné pobyty v ČR i v západních částech Ukrajiny a materiální podporu.

ČR také spolupracuje s přesídlenými školami, poskytuje stipendia a stáže. Na tuto pomoc Ukrajině vynaložila podle MZV již 75 milionů Kč.

Tagy: Česko zahraničí Ukrajina ukrajinská krize východní Ukrajina

Zdroje: ČTK