Česko má za sebou mrazivou noc. Teploty klesly na minus 15 stupňů

- Aktuality autor: Michal Polák

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc v letošním roce. Na třetině měřicích stanic teploty klesly pod minus 15 stupňů Celsia. Jizerka v Jizerských horách hlásí kolem minus 25 stupňů. Dnes to řekl pracovník Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Další dny a noci už by tak mrazivé být neměly.

"Zatímco na stanici Jizerka, umístěné přímo v osadě Jizerka mezi obytnými domy, se teplota vzduchu těsně přiblížila minus 25 stupňům Celsia, na cca kilometr vzdálené stanici Jizerka-rašeliniště teplota v neděli ráno klesla až pod minus 25 stupňů," uvedl ČHMÚ na webu. Na Lysé hoře v Beskydech naměřili minus 20,3 stupně Celsia, jinde v severovýchodní polovině Česka se teploty většinou pohybovaly mezi minus 15 a 20 stupni, řekl meteorolog. 

V Krušných horách a na Šumavě tentokrát taková zima nebyla, protože chladný a suchý vzduch do Česka proudí od severovýchodu a do Jizerských hor dorazil dřív než na jihozápad Čech. Třeba v Domažlicích naměřili minus 5,2 stupně Celsia, uvedl meteorolog. Přesné hodnoty minimálních teplot by měl mít ČHMÚ k dispozici během dopoledne. 

Přes den dnes meteorologové očekávají teploty na jihozápadě Česka kolem dvou stupňů pod bodem mrazu, na severu a severovýchodě území minus devět až 11 stupňů Celsia. V noci na pondělí by teploty neměly klesnout pod minus 13 stupňů, v jihozápadní polovině Čech by mělo být kolem minus čtyř stupňů Celsia. V dalším období by se nejnižší noční teploty měly držet kolem deseti stupňů pod bodem mrazu. 

Tagy: Česko počasí mráz

Zdroje: ČTK