Česká pošta přestala přijímat a odesílat zásilky na Krym

- Zprávy autor: Alina Holušová

Poslat zásilku na Krym obsazený Ruskem ode dneška v Česku není možné. Embargo platí i pro příjem zásilek z černomořského poloostrova. O pozastavení poštovních služeb s Krymem požádal Českou poštu ukrajinský poštovní operátor údajně kvůli potížím s doručováním na Krym. 

"Vzhledem k tomu, že jde o ochranu zájmů našich klientů, nemá Česká pošta důvod žádosti nevyhovět," oznámila mluvčí pošty Marta Selicharová. Opatření není časově omezené. Ukrajinský poštovní operátor oslovil Světovou poštovní unii, aby tuto informaci sdělila všem poštovním operátorům na světě.

Krym se po pádu režimu Viktora Janukovyče oddělil od Ukrajiny a připojil k Rusku. Rusko mělo od Ukrajiny na Krymu pronajatou základnu své Černomořské flotily a v půli března se většina voličů, místních Rusů, v referendu vyslovila pro připojení k Rusku. Ukrajina a Západ ruskou anexi poloostrova neuznávají.

Česká pošta loni na celou Ukrajinu doručila 4,7 tisíce balíků a 2,2 milionu listovních zásilek. Celkem šlo o 488 tisíc kilogramů pošty.

Tagy: Ukrajina Krym Česká pošta krize na Krymu zásilky poštovní služby

Zdroje: ČTK