Češka je souzena za vraždu manžela: Pil a bil mě, obhajuje se

- Aktuality autor: red

Kvůli vraždě manžela stanula v pondělí před ostravským krajským soudem šedesátiletá Dáša Kovaříková. Muže letos v dubnu několikrát bodla údajně kvůli dlouholetým sporům, jeho agresivnímu chování a také častému nadměrnému pití alkoholu.

"Je mi to líto. Nechtěla jsem ho zabít," uvedla krátce po činu.

V pondělí před soudem nevypovídala. Předseda senátu proto přečetl její výpověď krátce po zatčení. V té obžalovaná policistům nejprve obsáhle popsala společný více jak třicetiletý život s mužem, který si podle ní odmítal přiznat, že je alkoholik.

"Pil každý den. Vodku, pivo a hodně kouřil. Podle mého názoru byl závislý na alkoholu a nechtěl si to přiznat. Nikdy se neléčil. Moc mě mrzelo, jaký život vedeme. Bylo to velké trápení. Přesto všechno jsem ho ale měla ráda," řekla žena.

Žena skrývala monokly pod tmavými brýlemi

Dodala, že několikrát se stalo, že na ni manžel vztáhl ruku. Především tak reagoval na výčitky ohledně pití. "Stalo s to tak pětkrát, šestkrát. Vždy mě jen jednou uhodil pěstí. Jednou jsem vyhledala lékařskou pomoc. Řešila to i policie. Obvinění jsme ale nakonec stáhla. Nechtěla jsem problémy," vysvětlila žena, která monokly skrývala pod líčením a tmavými brýlemi.

Podobná situace podle ní nastala i letos 9. dubna. Manžel byl údajně opilý. "Slyšela jsem, že šel zvracet. Řekla jsem mu, že nezná svou míru," uvedla před policii Kovaříková. Dodala, že na její slova manžel reagoval ránou pěstí. "Začala mi téct z nosu krev," řekla s tím, že vešla za mužem do kuchyně, kde ze stojanu na kuchyňské lince vytáhla nůž a dvakrát jej bodla.

"Nechtěla jsem ho zabít. Byl to amok"

Čepel zasáhla mužovu ruku a nůž jí upadl na zem. "Sáhla jsem po dalším a znovu bodla," řekla. Tentokrát ale ostří proniklo do dutiny břišní, kde způsobilo masivní vnitřní krvácení. Jeho vinou zraněný muž krátce po útoku zemřel. "Nechtěla jsem ho zabít. Byl to amok. To všechno kvůli té krvi tekoucí z mého nosu," řekla souzená žena.

Po činu okamžitě zburcovala souseda, který přivolal lékařskou pomoc. Posádka sanitky už ale zraněnému muži nedokázala pomoci.

Tagy: soud vražda Ostrava zločin

Zdroje: ČTK