Černé skříňky z malajsijského letadla ukázaly, že na palubě byl před pádem klid

- Aktuality autor: Šárka Novotná

Předběžná analýza hlasové konverzace zaznamenané v černých skříňkách malajsijského letadla sestřeleného nad Ukrajinou ukazuje, že před pádem stroje se na palubě nic mimořádného nestalo. S odvoláním na informaci vyšetřovatelů to napsal malajsijský list The New Straits Times.

Trosky malajsijského boeingu sestřeleného nad Ukrajinou

Trosky malajsijského boeingu sestřeleného nad Ukrajinou,zdroj: Isifa.com

Vše tedy nasvědčuje tomu, že události předcházející katastrofě byly velmi náhlé. 

"Z toho, co jsme zatím slyšeli, vyplývá, že se nestalo nic neobyčejného," řekl listu zdroj blízký vyšetřování. "Neexistuje žádný náznak, že by pilot zaznamenal nebo pocítil cokoli mimořádného," konstatoval zdroj. Další informace odmítl uvést s tím, že první předběžná oficiální zpráva by měla být zveřejněna tento týden. 

Černé skříňky zaznamenávají hlasovou a datovou komunikaci posádky s letovými dispečery a zachycují i veškeré zvuky v pilotní kabině. Po pádu malajsijského boeingu, na jehož palubě zahynulo 298 lidí, se dostaly do rukou východoukrajinských vzbouřenců, kteří je později předali malajsijským vyšetřovatelům. 

Skříňky byly lehce poškozené, jejich záznamové nosiče ale byly údajně neporušené. Analýzou černých skříněk se zabývá specializované pracoviště britského ministerstva dopravy v jihoanglickém Farnborough. 

 

Tagy: havárie Ukrajina Malajsie boeing 777 černá skříňka

Zdroje: ČTK