Černá neděle na silnicích: Při střetu motocyklu a auta na Českolipsku zemřeli dva lidé

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Devětadvacetiletý řidič motocyklu a 79letá spolujezdkyně z osobního auta zemřeli dnes odpoledne při dopravní nehodě na silnici 38 mezi Doksy a Zahrádkami u České Lípy na Českolipsku. Silnice je uzavřená. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Ráno zemřela v Libereckém kraji také třicetiletá žena, kterou na rychlostní silnici R35 u Hodkovic nad Mohelkou srazilo osobní auto. 

Tragická autonehoda

Tragická autonehoda,zdroj: ThinkStock

Motocykl s autem se střetl u Doks krátce před 16:30. "Řidič osobního auto odbočoval z hlavní silnice vlevo na vedlejší a nedal přednost protijedoucímu motocyklistovi," uvedla Sochorová.ˇ Motocyklista i spolujezdkyně z auta zraněním na místě podlehli. Dvaaosmdesátiletý řidič auta utrpěl lehké zranění. "Sanitkou jsme ho odvezli do nemocnice v České Lípě," řekl krajský ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík. 

Na místě nehody zemřela dnes ráno v 1:30 i 30letá žena z Hodkovic nad Mohelkou. "Utrpěla vážná poranění hlavy a další zranění neslučitelná se životem. Záchranáři už jí nemohli pomoci," řekla mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová. Chodkyně se na rychlostní silnici R35 za tmy střetla se Suzuki Swift, které jelo ve směru od Hodkovic na Turnov. Dechová zkouška u řidičky byla negativní, okolnosti nehody a míru zavinění policisté šetří. 

Tagy: autonehoda českolipsko

Zdroje: ČTK