Celníci zadrželi na letišti muže, jenž chtěl pašovat 2 kila heroinu

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Celníci zadrželi ve čtvrtek na letišti v Ruzyni cizince, který podle nich převážel zhruba dvě kila heroinu. Jeho cena by se na černém trhu podle odhadů pohybovala v řádech milionů korun. Srbský mladík, kterého celníci zadrželi, přicestoval do Prahy z Ugandy přes Amsterdam, sdělil dnes mluvčí celníků Pavel Drobek. Podle něho měla droga s největší pravděpodobností putovat dále do zahraničí. 

Látka byla podle mluvčího umístěná ve vícevrstvých papírových obalech, kdy jednotlivé vrstvy byly důkladně slepeny, proto nebylo možné určit přesné množství zajištěné drogy. "Takto vytvořené balíčky byly zabaleny do tradičních afrických textilií a vsunuty do originálních obalů jako od výrobce," uvedl mluvčí. Celková hmotnost sedmi nalezených balíčků včetně obalů, které celníci odhalili při běžné kontrole, činila přes čtyři kilogramy. 

Přesné množství látky i její čistota budou přesně určeny až v rámci odborných zkoumání. "Lze však předpokládat, že se cena bude pohybovat v řádech milionů korun, neboť heroin v takovém množství a z této destinace bývá zdrojový, tedy nenaředěný," sdělil Drobek. 

Cizinec byl po zadržení předán policistům s návrhem na sdělení obvinění.

Tagy: heroin letiště pašeráci

Zdroje: ČTK