Celníci v Ohiu našli zásilku marihuany v náhrobním kameni

- Aktuality autor: red

Více než 22 kilogramů marihuany našli celníci z amerického Cincinnati ukrytých v náhrobním kameni, který byl přes toto město poslán z jamajského Kingstonu do Londýna. Napsala to dnes agentura AP.

Objev na mezinárodním letišti v Cincinnati pomohl učinit speciálně vycvičený pes, který drogu ucítil. Rentgen pak odhalil balíčky drogy ukryté v kovových schránkách a pletivu uschovaných uvnitř dutého náhrobního kamene. Na náhrobním kameni je vyryto jméno a datum úmrtí pětatřicetiletého Delroye Seniora a nápis: "Tvé místo nemůže nikdo zaplnit."

Úřady odhadují hodnotu marihuany na asi 52.000 dolarů (zhruba milion korun). Žádného podezřelého zatím policie nemá.

V poslední době jde už několikátý případ odhalení drog v prostorách letiště, avšak s marihuanou pašovanou v náhrobním kameni se doposud nikdo nesetkal.

Právě obchodu s marihuanou a velkými náklady na boj s drogovými gangy má zamezit legalizace marihuany v Kalifornii, kde budou voliči rozhodovat v referendu v listopadu a průzkumy ukazují, že příznivců i odpůrců tohoto kroku je přibližně stejně. Podle odborných studií by pak cena této "bylinky" klesla na desetinu své původní ceny, avak její spotřeba by se zdvojnásobila.

Tagy: marihuana Cincinnati

Zdroje: ČTK